دستگاه برش زیر آب : فروش و خدمات مرتبط با دستگاه برش زیر آب

دستگاه برش زیر آب : برای برش فلزات در زیر آب باید از ابزارها و دستگاههای مخصوص استفاده کرد زیر شرایط کار در زیر آب متفاوت است. برای خرید دستگاه برش زیر آب با ما در تماس باشید.

برش در زیر آب یا Underwater cutting، در طیف وسیعی از صنایع و امور صنعتی بسیار مفید است ، زیرا از آن برای عملیات نجات ، تهیه صفحات قبل از جوشکاری ، ترمیم آسیب در اثر حوادث استفاده می شود.

دو نوع الکترود برای برش فولادی لوله ای و قوس اکسیژن (قوس اکسی) و انواع گرمازا (فوق حرارتی) وجود دارد که نتایج برش عالی را ارائه می دهند.

برش قوس اکسیژن (OAC) از میله های فولادی لوله ای استفاده می کند که از یک لوله فولادی توخالی و جامد تشکیل شده است که با یک پوشش شار ضد آب است.

نگهدارنده الکترود مجهز به مجرای اکسیژن است.

پیش گرم شدن با زدن قوس بین الکترود توخالی و فلزی که باید برش داده شود انجام می شود.

به محض زدن قوس ، اهرم اکسیژن برش فشرده می شود ، اکسیژن از طریق الکترود توخالی جریان می یابد و برش آغاز می شود.

این فلز اکسید شده و از بین می رود.

آنها برش کارآمد را انجام می دهند و روی فولاد تمیز بسیار خوب کار می کنند ، زیرا به دلیل تداوم الکتریکی نمی توانند از طریق خوردگی سنگین یا رشد موثر دریایی بسوزند.

برش گرمازا (برش فوق حرارتی) با استفاده از الکترودی که با سیم های کوچک سوخت و اکسیژن با حجم زیاد پر می شود ، بدون قوس به طور مداوم می سوزد.

هنگامی که میله مشتعل شد ، جریان الکتریکی می تواند خاموش شود.

گرما توسط واکنش حرارتی شیمیایی ایجاد شده توسط مواد گرمازا حفظ می شود.

چدن ، فولاد ضد زنگ و فلزات غیر آهنی اکسید نمی شوند.

بنابراین ، برش زیر آب به یک فرآیند ذوب تبدیل می شود. آنها برش کارآمد را انجام می دهند و از طریق فولاد ، بتن ، سنگ ، مرجان ، رشد دریایی و سایر مواد غیر رسانا هنگام قطع برق می سوزند. منبع

ساختار برشکاری زیر آب

برای برشکاری در زیر آب میتوان از الکترودهای توخالی و قوس الکتریکی استفاده می شود . همچنین برای این نوع برش و حتی در فضا های آزاد میتوان از برشکاری اکسیژن فشرده نیز استفاده نمود .
درعرصه برشکاری زیر آب میتوان حتی از این سیستم ها نیز استفاده کرد ؛

  • در فرآیند برش کاری میتوان از اکسیژن ، استیلن و یا حتی هوای فشرده استفاده کرد .
  • همچنین میتوان از ئیدروژن ، اکسیژن ، و هوای فشرده نیز استفاده کرد .
  • حتی میتوان از بنزین هم در این صنعت برشکاری با اکسیژن و بنزین.


در اغلب موارد هوای فشرده جای اکسیژن را می گیرد که این موضوع بسیار پر خرج و هزینه ساز بوده ، بنابر این از روش روشن کردن مشعل زیر آب بهره گیری میکنند ، که این مشعل با وسایل الکترونیکی نیز قابل روشن شدن است .
در این فرایند فشار اکسیژن بین 14 الی 16 پوند در ارتفای تقریبی 20 الی 30 متر می باشد . وهمچنین میزان ضخامت ورق فولادی که زیر آب برش می دهند گاهی بیش تر از 200 میلیمتر می باشد .


اصل های اصلی برشکاری زیر آب


فلزات و ورق های فولادی را میتوان به روش های زیادی برش داد ، لیکن در این سه روش که بسیار کاربردیست ، دو روش آن بیشتر استفاده می شود .

  • اولین روش ، اکسی هیدروژن است .
  • یکی دیگر از این روشها اکسیژن قوسی است که بیشتر برای فلزات اکسید شده مورد استفاده است.

در روش های بالا عملکرد به این صورت است که حرارت ایجاد شده روی فلز یا ورق فولادی اعمال میشود و وقتی حرارت به حد تنظیم شده رسید ، اکسیژن به سمت قسمتی که حرارت روی آن اعمال شده هدایت می شود و در نتیجه باعث برش ورق یا قطعات فلزی مورد نظر می شود . هر دوی این روش ها به برشکاری کم کربنی و کم آلیاژ معروف اند.
در این روش فلزات بیشتر ذوب می شوند و مانند دو روش دیگر نمیسوزند . این روش بیشتر برای فولاد هایی با دوام بالا و مقاوم در برابر خوردگی استفاده می شود .


وسایل و تجهیزات لازم برای برشکاری زیر آب


مشعل برشکاری


مشعل برشکاری دستگاهی است که در راستای فرایند برشکاری شعله ای برای کنترل گاز هنگام کار و هدایت اکسیژن برای امر برش استفاده می شود.

برای استفاده از این دستگاه از یک دست برای نگهداری مشعل و از دیگری برای هدایت آن استفاده می شود .

عموما سر این مشعل با زاویه 90 طراحی شده ولیکن بسته به نیاز با زاویه های 45 و 75 نیز تعبیه می شود .


این مشعل روی نوک دستگاه خود ، حافظی برای هوا استفاده کرده است .

از آنجا که رگلاتور هیدروژن و همچنین اکسیژن وظایف سختی بر عهده دارند و باید از دمیده شدن گاز به داخل آن خودداری شود و بستر را برای راندمان بالا ایمن نمود .

عملکرد این مشعل ها بدین صورت است که سوخت وارد شده به دستگاه را با اکسیژن ترکیب کرده و آن را به سمت نوک دستگاه هدایت میکند .

مشعل برشکاری شامل ، شیر تنظیم ، بدنه ،محفظه اختلاط و نوک مشعل است .

فندک در ساختار مشعل برشکاری

این قطعه برای روشن سازی مشعل است و برای فرایند برشکاری زیر آب استفاده می شود .

این فندک حتی برای کار در هوا نیز استفاده می شود ، با جریان 220 ولت فعالیت کرده و دارای یک دسته عایق در برابر آب و سوختن هنگام کار ودر انتهای خود سری هایی از جنس ذغال دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *